Друкувати цю сторінку
Урбаністика в Україні потребує професіоналів
16 травня 2019 Новини

Урбаністика в Україні потребує професіоналів

Вже тиждень львівська команда навчального курсу з міського розвитку City Makers’ Course Lviv збирають заявки з усіх міст України на навчання в рамках другого набору.

Львівський курс міських творців - це спільна навчальна програма у сфері міського розвитку, Технічного університету Коттбус-Зенфтенберг (Німеччина), НУО “Stadtagenten” (Німеччина), Національного університету “Львівська політехніка” (Україна) та Інституту міста (Україна). Програма фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини, вартість програми становить 70 тис євро, з них 2 800 євро — це внесок учасників (140 євро за учасника).

У вартість курсу входить:

  • організація та проведення навчальних модулів (7 модулів по 5-6 днів кожен) за участю експертів з України, Німеччини та Франції
  • українсько-німецький переклад протягом усіх модулів та під час навчального візиту до Німеччини та Франції
  • організація навчального візиту (проживання, харчування, добові, квитки та логістика) у Німеччину та Францію 

Навчальний курс був започаткований 2018 року, 22 особи вже успішно його завершують у травні 2019 року. Публічне вручення сертифікатів та підбиття підсумків першого випуску відбудеться 30 травня в Urban-бібліотеці.

Навчальний курс має на меті створити міждисциплінарну комунікаційну мережу, налагодити професійне спілкування між усіма суб’єктами містопланування.

Програма навчального курсу була розроблена командою українських та міжнародних експертів, навчання стартує з червня 2019 року. Можна вільно ознайомитися зі списком викладачів та залучених експертів на курсі 2019-2020рр.

Що отримають учасники навчального курсу?

  • якісний нетворкінг за участі міжнародних експертів і комплексні знання про те як функціонує місто
  • особливості стратегічного планування та інтегрованого розвитку міст
  • методи та інструменти роботи з мешканцями
  • теорії та практики сучасного містопланування
  • сучасні smart рішення для міст

Кожен учасник/учасниця курсу будуть знати як обрати, створити та впровадити ті чи інші рішення для розвитку міста.

Максим Терлецький, куратор першого навчального курсу з міського розвитку:

Ми не втомлюємося наголошувати на тому, що створення і запуск навчального курсу “міських творців” у Львові це своєрідна реакція на недостатню кількість професіоналів у галузі сучасного міського планування, урбаністики в Україні. Щомісячні модулі тривалістю 5-6 днів дають можливість якісно підвищити свої навики у сфері урбаністики через навчання у провідних спеціалістів та науковців європейських країн. Працюючи над реальними кейсами у Львові, ми хочемо щоб учасники розуміли реалні виклики українських міст. 

Також Максим наголошує, що для закріплення навиків, в рамках курсу також буде організований навчальний візит у різні міста західної Німеччини та у місто Страсбург, де буде можливість зустрітися та поспілкуватися із місцевими містопланувальниками та урбаністами, оглянути проекти міського розвитку.

Читайте більше про вимоги та зміст сформованої Програми курсу за посиланням.

До 3 червня кожен охочий має змогу подати своє резюме та портфоліо на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.