Друкувати цю сторінку
Запрошуємо на зустріч: «Зручне пересування у Львові: чи це можливо?»
09 вересня 2019 Новини

Запрошуємо на зустріч: «Зручне пересування у Львові: чи це можливо?»

12 вересня о 18:30 у Львівському музеї історії релігії, що за адресою пл. Музейна, 1 відбудеться презентація Плану сталої міської мобільності під назвою «Зручне пересування у Львові: чи це можливо?».

Програма зустрічі:

 1. Презентація Плану сталої міської мобільності (Андрій Білий)
 2. Досвід співпраці німецьких і швейцарських експертів з львівськими урбаністами щодо ПСММ (Буркгард Горн)
 3. Знайомство і спілкування з командою ПСММ

План сталої міської мобільності Львова (ПСММ) дає відповідь на питання: як оптимізувати місто для того, щоб переміщення мешканців були ефективними з точки зору часу, комфорту, вартості, сприяли здоров’ю, спричиняли якнайменший негативний вплив на довкілля.

ПСММ дивиться ширше на питання транспортної проблеми і розглядає не лише питання руху транспорту, а й концентрується на самих людях і потребах їх переміщень.

План сталої мобільності  стосується таких тем:

 • громадський транспорт;
 • ходьба пішки;
 • їзда на велосипеді;
 • інтермодальність;
 • безпека дорожнього руху;
 • автомобільний транспорт (рух і паркування);
 • міська логістика;
 • управління мобільністю;
 • інтелектуальні транспортні системи.

Марта Пастух, координатор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Львові:

Транспорт у місті, пішохідні зв'язки, велоінфраструктура повинні розвиватись у взаємодії, комплексно.

Інфраструктура для комфортного пересування тісно пов'язана з розвитком територій і житловими комплексами, місцями прикладання праці, розважальними та торговельними об'єктами.

Є багато проблем з транспортом та мобільністю в місті, та якщо працювати разом, залучаючи міську адміністрацію, експертів та мешканців, мати спільне бачення та рухатись в одному напрямку, є великий шанс крок за кроком, рік за роком покращити ситуацію.

Над цим і працюємо.

План сталої міської мобільності може стати провідником для всіх: для планувальників, для тих, хто приймає рішення, для небайдужих мешканців.

 

Буркгард Горн, експерт з питань планування транспорту та мобільності:

Львів ━ це захоплююче місто, з яким я мав нагоду познайомитись впродовж останніх 12 місяців коли проводив консультування з написання Плану сталої міської мобільності. Чи зможе підвищитись комфорт проживання мешканців у місті залежить поміж іншим від того, чи не задихнеться місто у заторах. ПСММ, як стратегічний документ, може стати основою для планування комфортного пересування містом».

До сьогодні Львів не мав стратегічного бачення розвитку транспорту і мобільності. Через це робота підрозділів міста слідувала різним мотивам і цілям. Тому місту потрібне чітке бачення цього напрямку розвитку, яким будуть керуватись усі відповідальні структури.

 

Організатори події: Мобільність Львова, КУ Інститут міста, Львівська міська рада, GIZ, Інтегрований розвиток міст України у Львові.

Нагадуємо, що нещодавно Інститут міста презентував результати дослідження Мобільності мешканців Львова.