top of page

Децентралізація. Настрої українців (2019)

Дослідження реалізовувалось у межах VII Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування протягом лютого 2019 року

Метою дослідження було виявити особливості діяльності, співпраці та взаємодії активістів громадських об’єднань з органами місцевого самоврядування у 2019 році.


Вибіркова сукупність дослідження представлена як стратифікаційно-пропорційний тип багатоступеневої вибірки. Опитано 1736 осіб, віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім АРК. Регіони Донецької та Луганської областей охоплені частково.

Квоти: стать, вік та місцевість (міське та сільське населення) у кожній з областей, згідно з даними Державного комітету статистики України станом на 1 січня 2018 року.


Статистична похибка вибірки не перевищує 3,8%.


  • 40% українців вважають, що життя в Україні з 2015 року покращилось. Кожен п’ятий (20%) твердо переконаний, що країна на правильному шляху розвитку. У регіональному вимірі найбільш задоволеними є опитані із західного та східного регіонів – 48% кожен, а найменш – із центрально-східного регіону (35%).

  • Серед усіх опитаних, респонденти зі східного регіону України майже у 2,5 раза більше зазначили про дуже високий рівень активності українців (14%). 24% вважає, що в Україні наявний високий рівень активності серед населення.  

  • 50% українців обізнані із реформою місцевого самоврядування, а 49% – вважають реформу децентралізації ефективною.

    63% мешканців переконані, що з 2015 року якість життя у їхніх громадах покращилась. Із північно-східного регіону найбільш позитивно оцінили покращення життя у громадах з 2015 року, а найменш – з східного регіону (56%).

  • 74% українців відзначили, що готові співпрацювати з владою.Додаткова інформація

Період реалізації: лютий 2019

Виконавець: Інститут міста


bottom of page