top of page

Мобільність Львова 2019

Метою дослідження мобільності у Львові було визначити популярність типу пересування серед мешканців міста, наявність автомобіля у сім'ї, а також виклики, з якими стикаються мешканці Львова під час пересування містом.


У період 12 червня ━ 16 липня 2019 року Інститут міста опитав 2500 осіб віком від 14 років. Вибіркова сукупність була розрахована на основі даних від Головного управління статистики у Львівській області станом на 1 січня 2019 року та відображала три важливі характеристики: стать, вік та райони/сателіти (населені пункти навколо Львова, які розташовані у зоні до 10 км від межі обласного центру). 


Метод опитування організували у два кроки: 

 • 72% респондентів опитали онлайн (анкета у Google Form);

 • 28% опитано face-to face  за допомогою планшетів у супроводі інтерв’юерів.


Таким чином дані дослідження є репрезентативними для дорослого населення Львова та приміських територій, а похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Згідно з результатами опитування в ієрархії основних типів мобільності переважає громадський транспорт. Ним користується трохи більш ніж половина населення Львова (52%).

 • Кожен четвертий мешканець надає перевагу автомобілю (23%), а кожен п’ятий (18%) ━ пересуванню пішки.  Щодо типу переміщення за статтю, то вони відбуваються майже однаково, хоча велосипедом частіше користуються чоловіки. Це пов’язано з тим, що серед чоловіків більша частка власників роверів. 

 • У розрізі районів мешканці Залізничного (42%) та Галицького (41%) районів найменше використовують громадський транспорт для пересування містом. Водночас, у Залізничному районі найвищий показник використання авто (26%) порівняно з іншими районами. 

 • Кожен другий зазначив про наявність водійських прав. Чоловіки вдвічі переважають жінок за кількістю посвідчень - 67% проти 34%.

 • Найвищий показник  наявності водійських прав серед мешканців сателітів (59%), тоді як у районах міста цей показник коливається від 46 до 51%, а у Сихівському ━ 44%.На запитання «Скільки автомобілів є у Вашій сім’ї?» ми отримали наступні відповіді: 56% опитаних мають автомобіль у сім’ї, з них:

 •  44% мають одне авто;

 • 11% ━ два;

 • 1% ━ від трьох авто. 


Порівняльний аналіз з 2014 роком показав тенденцію до зростання усіх показників наявності авто у сім’ї. Щодо власного автомобіля, то ним володіє третина опитаних. Серед них 3/4 зареєстрували автомобіль у Львові, 1/7 ━ у Львівській області. Чоловіки частіше є власниками авто ніж жінки: 47% і 24% відповідно. У віковому вимірі найбільше автовласників 30-39 і 40-49 років (50 і 53% відповідно).  


 • 51% від загальної кількості опитаних вказали, що володіють велосипедом, з них 28% мають хоча б один, а 17% ━ два велосипеди на сім’ю. 

 • Власники велосипедів за статтю розподілилися так: 56% чоловіків і 46% жінок.Лише 6% опитаних мають у сім’ї самокат (зазначимо, що ми запитували саме про самокати для дорослих). 

 

Також було згенеровано дані з дванадцяти переміщень. На основі цих даних проаналізовано тип переміщення та маршрут, тобто яким способом кожен мешканець міста  пересувається від початкової точки до точки призначення. Усі дані висвітлені в інтерактивному вигляді

 • Громадським транспортом протягом дня користується 34%, зокрема 20% ━ автобусами (маршрутками), 5% ━ тролейбусами, а 4% ━ трамваями. Водночас 33% здійснюють як проміжне, так і основне переміщення містом пішки.  

 • 23% використовує власне авто як водій, щоб здійснити маршрут «Дім-Робота», 19% ━ як пасажир. Майже 27% використовують автобуси, щоб дістатися з дому на роботу.

 

Додаткова інформація

Період реалізації: 12 червня ━ 16 липня


Виконавець: Інститут міста

bottom of page