top of page

Перспективи розвитку ОСББ (2016)

В межах VII Форуму ОСББ у Львові було реалізовано опитування серед учасників заходу - членів правління, голів ОСББ та експертів галузі. Респондентів попросили надати власну оцінку поточній ситуації у сфері ОСББ в Україні.


Опитано 52 респонденти методом «face to face» інтерв’ю. 


Серед опитаних переважають учасники, що прибули на захід із Києва (19,2%), Львова (15,4%) та Харкова (13,5%). 

53,8% респондентів є експертами у сфері ОСББ, 40,4% – головами або членами правління ОСББ.


Основні результати:

  • Більшість опитаних учасників заходу позитивно оцінюють поточні темпи розвитку ОСББ в Україні (51,9%) і лише 15,4% – негативно.

  • 67,3% респондентів вважають, що наступного року ситуація із розвитком ОСББ в Україні покращиться, 23,1% вважають, що усе залишиться без змін і лише 9,6% схильні негативно оцінювати перспективи розвитку галузі у майбутньому.

  • Серед чинних голів та членів правління ОСББ популярними є практики впровадження енергоефективності у будинках (81,0%), а саме - заміна вікон загального користування (24,7%), використання енергоощадного освітлення (17,5%), встановлення лічильників тепла (12,3%), заміна дверей загального користування (12,3%) та утеплення систем водопостачання (12,3%).

  • Співпраця з управительськими компаніями не є поширеною практикою серед представників галузі в Україні - 95,2% опитаних не користуються їхніми послугами. Це пояснюється відсутністю потреби у послугах управительськими компаній (65,0%). Ще 15,0% опитаних зазначили, що вони лише створили ОСББ і поки що не мали змоги ознайомитися з компетенцією відповідних структур.

 

Додаткова інформація

Період реалізації: жовтень 2016

Замовник: власне дослідження (в рамках проєкту VII Форуму ОСББ)

Виконавець: Інститут містаbottom of page