top of page

Дитячі майданчики у Львові 2018

Згідно з результатами соціального моніторингу якості життя у Львові’18, рівень задоволеності наявністю дитячих майданчиків у місті становить 45,1%. З метою покращення благоустрою проведено аналітично-порівняльне дослідження щодо достатньої кількості майданчиків у Львові та інших 20 міст Європи.


Відповідно до основних результатів дослідження:

  • Європейським містам притаманний приблизно рівномірний розподіл майданчиків щодо кількості дітей

  • Подібний показник Львова демонструють міста центральної-східної Європи, приміром, Братислави (155) та Кракова (155), та північно-західної Європи, Гетеборга (121) та Утрехта (170)

  • Виняток становлять міста південної Європи, у яких спостерігається менше співвідношення кількості дитячих майданчиків щодо кількості дітей: у таких містах як Загреб, Валенсія та Лісабон згаданий показник перевищує 300 дітей на один дитмайданчик

  • Показник Львова (171) цілком відповідає середнім регіональним й загальноєвропейським показникам


Тож, загальний числовий показник доцільної кількості дитячих майданчиків приблизно 150-200 дітей на один майданчик. У 2016 році було встановлено 19 дитмайданчиків, 2017 року – 10, а 2018 року – 23.


Нагадаємо, що Львів у 2018 році отримав міжнародний статус-кандидата престижної світової ініціативи «Громада, дружня для дітей та молоді». На сесії ЛМР було  затверджено Стратегію «Львів, дружній до дітей та молоді та План дій з реалізації ініціативи UNICEF. У дослідженні інформація про кількість дитмайданчиків було зібрано та підраховано на основі даних карт QGIS. Інформація щодо кількості дітей (0-14 років) було зібрано на основі даних Євростату, Головного управління статистики у Львівській області, а щодо дитячих майданчиків – управління молоді та спорту Львівської міської ради.


Додаткова інформація

Період реалізації: травень 2019

Замовник: Львівська міська рада

Виконавець: Інститут міста


bottom of page