top of page

Передумови запровадження електронного врядування у Львові (2015)

Метою дослідження було визначити наявність доступу до комп’ютерної техніки та частоту її використання, рівень комп’ютерної грамотності львів’ян, використання Інтернету, а також поінформованість щодо електронних послуг, які надає Львівська міська рада.


Опитано 800 осіб старше 16 років.

Похибка репрезентативності вибіркової сукупності не перевищує 3,5%.


Основні результати дослідження:

  • Загалом, майже кожен п’ятий львів’янин (19,2%) не має доступу до комп’ютерної техніки (стаціонарний комп’ютер або ноутбук).

  • Майже кожен третій львів’янин (28,2%) не вміє користуватись комп’ютерною технікою.

  • Більш як ¾ опитаних, які мають вдома будь-яке підключення до Інтернету вдома, користуються ним щодня. Серед всіх опитаних цей показник становить більшу частину (53,4%).

  • Мобільний телефон є невіддільною частиною життя – він є майже у всіх опитаних (94,4%). Дуже незначну, проте все ж наявну перевагу мешканці надають звичайному телефону (48%).

  • Серед вільних точок доступу до Інтернету найпопулярнішими серед мешканців є точки доступу Wi-fi. Ними щодня користуються 10,4% опитаних. Більша частина (54,2%) зазначили, що не користувались ними протягом останнього року.

  • Загалом, варто зазначити, що поінформованість мешканців про різноманітні електронні послуги є на досить високому рівні. Лише 23,7% серед всіх опитаних зазначили, що їм невідомі жодні електронні послуги.


Окрім соціологічного дослідження, також були проаналізовані статистичні дані щодо можливості підключення до широкосмугового Інтернету в місті, доступу до Інтернету в школах та вищих навчальних закладах, а також підраховано кількість випускників львівських ВНЗ, які отримали кваліфікацію у галузі інформаційних технологій.


Додаткова інформація

Період реалізації: листопад 2016

Замовник: ІТ управління Департаменту розвитку Львівської міської ради

Виконавець: Інститут міста та соціологічна агенція «Фама»


bottom of page