top of page
  • Фото автораdarynamendela

Всеукраїнський Форум ОСББ

Метою Форуму є створення якісної комунікаційної платформи задля обміну досягненнями та можливостями змін у галузі житлового господарства між усіма впливовими групами: представники ОСББ, влада, бізнес, експерти


VII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОСББ (2016)

Дата проведення: 20-21 жовтня 2016 року.

Учасники: понад 150 голів ОСББ зі всієх України, а також представників місцевої влади та виконавчих органів, іноземних експертів в галузі житлового господарства та представників міжнародних організацій.


У перший день Форуму учасники працювали у форматі експертних дискусій та обговорення ключових аспектів сфери. Зокрема, йдеться про нові законодавчі перспективи та можливості впровадження енергоефективних змін у будинках, а також реалії та можливості для мешканців малоквартирних будівель у історичній частині міст. Цього року було організовано екскурсію на ОСББ «Оберіг» м. Львова, для того, щоб показати учасникам як можна вигідно здійснити термомодернізацію житлових будинків.


Другий день Форуму розпочався бізнес-брифінгом, під час якого партнери заходу представляли корисні для ОСББ продукти та послуги, а також провели розіграш цінних подарунків серед учасників Форуму.

Подальша робота учасників Форуму була зосереджена на обговоренні стосовно особливостей управління багатоквартирними будинками та історіями успішної діяльності ОСББ.


Слід зазначити, що впродовж всього Форуму учасники активно працювали над формулюванням пропозицій до резолюції, як підсумкового документа роботи, який надіслано до центральних органів влади.

Фотоматеріали Форуму: альбом на Фейсбуці

Відеоматеріали Форуму: YouTube-плейліст Термін реалізації: жовтень 2016 Донори: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), проєкт USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», компанії «Данфосс-Україна», «Снєжка-Україна», ПАТ «Кредобанк», «Розумне рішення», ЗАТ “Страхова компанія “ТАС” Партнери: Львівська міська рада


VIII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОСББ (2017)

Дата проведення: 24-25 листопада 2017 року

Учасниками Форуму стали найпрогресивніші керівники ОСББ та Асоціацій ОСББ зі всіх областей України; представники влади Львова, очільники відділів та управлінь житлового господарства обласних центрів, представники міжнародних організацій та громадського сектору.

Впродовж всього Форуму учасники активно працювали над формулюванням пропозицій до резолюції, як підсумкового документу роботи, який надіслано до центральних органів влади.


Ознайомитись з матеріалами Форуму: Резолюція Форуму, Презентації форуму, Відеозаписи

Термін реалізації: листопад 2017 Партнери: Львівська міська рада


IХ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОСББ (2018)

Дати проведення: 4-5 жовтня 2018 року

Учасники: більше 230 керівників новостворених та вже успішних ОСББ та Асоціацій ОСББ зі всіх областей України, а також представники влади Львова, очільники відділів та управлінь житлового господарства обласних центрів, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, міжнародних організацій та громадського сектору.

Одним із завдань форуму стало створення комфортних та сприятливих умов для напрацювання змістовних та актуальних пропозицій до підсумкової Резолюції дводенного заходу. Донори: GIZ,World Bank Ukraine, Danfoss Ukraine, Енергосервісна компанія “Adamson”, Baumit Ukraine, Caparol Україна

Бюджет: 234 335 грн

Партнери: Львівська міська рада


Х ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОСББ (2019)

Учасники X Всеукраїнського Форуму ОСББ


Дати проведення: 31 жовтня – 1 листопада 2019 року

Учасники: 250 керівників новостворених та вже успішних ОСББ та Асоціацій ОСББ зі всіх областей України, а також очільники відділів та управлінь житлового господарства обласних центрів, представники Міністерства розвитку громад і територій України, міжнародних організацій, громадського сектору та Львівської міської ради.

Теми дискусій:

  • Реалії чинного законодавства, а також реалізація реформи ЖКГ

  • Сучасні тенденції у сфері енергоефективності

  • Співпраця влади, бізнесу і представників ОСББ

  • Презентація напрацювань Всеукраїнського форуму ОСББ за 10 років

На Форумі був підписаний меморандум про співробітництво Львова з Фондом енергоефективності. Львів став десятим містом, що підтримав реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців в межах партнерства з Фондом енергоефективності. Протягом Форуму учасники працювали в робочих групах, результати якої були внесені у Резолюцію форуму ОСББ.

Донори: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, UNDP Ukraine, IFC

Бюджет: 495 675 гривень

Партнери: Caparol Україна, Baumit Ukraine, Інтер Атлетика, ЕКО-Львів, Danfoss Ukraine, Polimin, Веб-сервіс “ОСББ 365”, Ресурсний центр ОСББ у м. Львів


ХІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОСББ (2020)

Учасники панельної дискусії ХІ Всеукраїнського Форуму ОСББ


Дати проведення: 6-9 жовтня 2020 року

Учасники: понад 30 запрошених спікерів і доповідачів, аналіз законодавства та панельні дискусії за участю керівників новостворених та вже успішних ОСББ та Асоціацій ОСББ зі всіх областей України, представників влади Львова, очільників відділів та управлінь житлового господарства обласних центрів, представників Міністерства розвитку громад та територій України, міжнародних організацій та громадського сектору, а також дискусії з питань енергоефективності та ефективної співпраці з бізнесом.


Одинадцятий Всеукраїнський форум ОСББ вперше відбувся в режимі онлайн, до того ж — одразу на трьох цифрових платформах — Facebook, YouTube, Zoom — і з додатковими стрімами на партнерських сторінках 06 – 09 жовтня 2020.

Протягом першого дня відбулася масштабна панельна дискусія «Ефективне управління та енергоефективність, як ключові цілі реформи житлово-комунального господарства в Україні», де підсумували експертні обговорення цілей реформ у сфері ЖКГ.

Серед головних подій XI Всеукраїнського Форуму ОСББ було пряме включення з енергомодернізованих будинків: енергоаудиторів, управителів, проектних менеджерів з дискусією та кейсами «Всі грані енергоефективної реновації ОСББ».

"Загалом до нас долучилося більше 5700 людей водночас, 50 спікерів. Розглянули 19 тем для дискусій. Серед тем, які під час заходу піднімали спікери та гості форуму, були «Ефективне управління та енергоефективність» та «Найкращі практики співпраці ОСББ на міському та індивідуальному рівні». Глядачі були надзвичайно активними — більше 2300 реакцій у соціальних мережах та 940 коментарів. Розіграно більше 200 подарункових наборів від партнерів”

До організації програми також долучалися бізнес-партнери: Caparol Україна, Polimin, Веб-сервіс «ОСББ 365», Моє ОСББ, Inter Atletika. Дитячі та спортивні майданчики, KredoBank, Baumit Ukraine, Ресурсний центр для ОСББ (Львів).

Донорами заходу виступили UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, GIZ Ukraine, Фонд енергоефективності.

Серед учасників форуму були очільники відділів та управлінь житлового господарства обласних центрів, представники Міністерства розвитку громад і територій України, міжнародних організацій, громадського сектору та Львівської міської ради.

Протягом форуму учасники працювали в робочих групах, результати якої були внесені у Резолюцію форуму ОСББ.

Посилання на подію: https://fb.me/e/2dU8sTpnJ
ХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОСББ (2021)

Учасники XII Всеукраїнського Форуму ОСББ

Дати проведення: 28-29 жовтня 2021 року

Учасники: понад 750 учасників та спікерів. Протягом двох днів трансляції у Facebook та YouTube переглянуло 25 тис глядачів, 61% з яких – жінки, а 39% - чоловіки. Найбільше учасників було зі Львова (51%), Києва (17%) та Дніпра (14%). За два дні Форум відвідало 60 спікерів та відбулося 12 панельних дискусій.

Андрій Садовий, міський голова Львова на відкритті події зазначив, що метою Форуму є не просто дати новий імпульс ОСББ, а підтримувати будинки, де створені ОСББ і впроваджується технологія енергозбереження. Місто буде більше інвестувати коштів у благоустрій, спортивну інфраструктуру та озеленення завдяки тому, що є небайдужі люди, які роблять унікальні речі. Це унікальна можливість об’єднання людей і творення співжиття.

Програма була насичена обговоренням актуальних питань з представниками Міністерства розвитку громад та територій України, очільниками профільних відділів і управлінь обласних центрів та Львова. Також спікерами Форуму були представники компаній, які презентували свою продукцію і програми співпраці для власників будинків. Експерти міжнародних та українських фондів презентували програми співфінансування оновлення та утеплення будинків.

Олександр Кобзарев, директор Інституту міста, зазначив, що за 12 років форум змінив бачення та ставлення голів ОСББ до можливостей, які надає місто та держава:

"Ми були надзвичайно активні весь цей час. Ми завжди протоколювали резолюції до змін законодавства. Кожного року на форумі ми розбираємо, що із того, що ми пропонували уряду, вже прийняте та запрацювало. Роблячи швидкий погляд назад, 12 років тому, коли ми почали говорити про енергокредити, думали, що голови ОСББ нас розкритикують. На сьогодні це вже нормальна практика – голови ОСББ беруть активно кредити, мешканці платять менше за комунальні послуги, тому що економлять теплову енергію. Також все більше є підтримка муніципалітетів до ОСББ. Ми крок за кроком рухаємось вперед"

Важливою темою, яка викликала гарячі дискусії у залі, було обговорення із законодавцями питання підняття тарифів на газ для населення і залежність від поставок енергоніїв з країни-агресора. Відтак, депутати та експерти звернулися до Міністерства енергетики України, з проханням переглянути укладання договорів на постачання природного газу з ОСББ з даховими котлами. Попередньо ціна на гарячу воду залежала від того, хто грів воду: ОСББ чи місто. Ті ОСББ, які мали котельні на даху, змушені були платити за газ майже в 5 разів більше, аніж інші.

Після форуму, у листі-відповіді Міністерство погодилося, що ОСББ з даховими котельнями є непідприємницьким товариством і не має на меті одержання прибутку. Так само визнали, що ОСББ мають право самостійно забезпечувати та утримувати свої будинки, зокрема і забезпечувати себе теплом. Тому трактувати їх як комерційне підприємство, як це робить закон зараз - неправильно.

«Доопрацьовуючи законопроєкт у комітеті, ми відреагували на кілька проблем, які сформувались на газовому ринку цього опалювального сезону. Зокрема, для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків ми встановимо ціну газу, яка встановлена для населення, – 7420 грн. за тис куб. м (з ПДВ)», - повідомив під час обговорення законопроєкту член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанін.

Окремою темою на події цьогоріч стало обоворення питання кліматичної нейтральності міст та те, як енергомодернізація будинків зменшує влив на глобальні зміни нашої планети. Обговорення відбулося разом із представниками ініціативи Європейського Союзу SPARCS.

Львів уже другий рік поспіль є учасником ініціативи Європейського Союзу SPARCS і як лідер може ділитися своїм досвідом та кроками у реалізації цієї ініціативи з іншими містами України. Глобальної метою у реалізації цієї ініціативи для міста до 2050 року є зменшення використання природних ресурсів. Однак, в України є ще одна мета - це зменшення залежності газу країни-агресора і припинення фінансування ворога.

Під час панельної дискусії обговорили питання термомодернізації. Львів має хорошу практику впровадження утеплення та енергомодернізації будинків Львова. Сихів (один із густозаселених районів Львова) був обраний у пілотному проекті GIZ зі створення енергоефективного району. Також держава надає кошти на утеплення будинків, а банки – кредити з низькими відсотками для ОСББ міста.

Також влада міста створює можливості для бізнесу та видає ваучери на покриття витрат для підвищення енергоефективності підприємств міста.

Важливим із досвіду Львова є зменшення використання інших ресурсів – води та електроенергії. Місто вже впровадило облік теплової енергії на 98%, а води – на 60%. У найближчих планах є запровадження віддаленого регулювання використання цих ресурсів і повне оцифрування комунальних видатків до 2024 року.

Окремою темою є центральне опалення більшості будинків, яке дісталося у спадок від Радянського Союзу. Є два варіанти – або повна відмова від центрального опалення, або повна модернізація цих теплових точок, де концентрація великої кількості енергії є значно меншою у плані викидів.

На думку Сергія Солтиса, керівника відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради, така система є локалізованішою і дозволяє подати ту кількість енергії до будинків, яка їм потрібна. Проблеми при відключенні центрального опалення у деяких квартирах можуть бути у тому, що в кінцевому результаті у когось є тепліше, а в когось холодніше.

Також у планах найближчі роки – розробка нової схеми теплопостачання по нових методиках, яка передбачає документ зі стейкхолдерами та додаткові генеруючі потужності, до яких можна підключати нових споживачів.

У напрямку розвитку транспорту міста спікери обговорили питання розширення трамвайної та тролейбусної мережі та інфраструктури. Зокрема розробка детальних планів територій (ДПТ) з транспортним моделюванням, яка дозволить зменшити викиди і оцінити вплив транспорту на довкілля. Розширення трамвайної та тролейбусної мережі та інфраструктури дозволить перейти на електроенергію і зменшити використання автобусів на паливі.


ХІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОСББ (2022)

Учасники панельної дискусії XIII Всеукраїнського Форуму ОСББ

Дати проведення: 10-11 листопада 2022 року

Учасники: понад 100 людей офлайн, а також 30 спікерів і більш як 3500 учасників – за екранами моніторів

За два дні відбулося 6 панельних дискусій, які стосувалися викликів житлово-комунального господарства в умовах війни. Обговорили питання підготовки до опалювального сезону, відбудови спільного майна, змін законодавства, а також можливі дії голів ОСББ під час виникнення критичних ситуацій з водо-, тепло- та енергопостачанням у будинках.

Серед запрошених спікерів цього року були представники деокупованих та тимчасово окупованих міст України – Бучі, Ізюму, Ірпеня, Павлограда, Харкова, Маріуполя та Мелітополя.

«Під час воєнного стану надважливо було провести форум ОСББ, так як цьогоріч постали зовсім інші виклики, з якими ніхто не мав справу до війни, і які потребують термінового вирішення. Це стосується і зруйнованих будинків, і збереження енергоресурсів, і багатьох інших питань, які ми детально обговорювали на форумі разом із провідними експертами, представниками міністерств та органів місцевої влади», – розповів Сергій Солтис, співкерівник форуму ОСББ, голова ресурсного центру ОСББ ЛМР

Під час форуму учасники розробили звернення до уряду України з проханням запустити програму «ВідновиДім» та зміни до постанови №590, які дадуть можливість розблокувати кошти програми «Енергодім». Результатом звернення стало прийняття пропозиції урядом та надання повноважень Фонду енергоефективності реалізовувати програми з відновлення житлових будівель, пошкоджених внаслідок бойових дій.

«Інститут міста продовжує традицію проводити щорічний Всеукраїнський форум ОСББ. Це важливий майданчик для співпраці між співвласниками багатоквартирних будинків та органів місцевого самоврядування, міських голів, депутатів, представників Кабінету Міністрів України тощо. Завдяки обговоренню викликів, що постають перед ОСББ в умовах війни, учасники створили резолюцію, яка буде подана до Міністерства розвитку громад, Кабінету Міністрів та Верховної Ради», – зазначив Дмитрій Шевченко, керівник Форуму ОСББ

Переглянути запис заходу можна за посиланням: http://bit.ly/3V1LlEw

Подкаст із керівниками XIII Всеукраїнського форуму ОСББ про найважливіші запитання та відповіді можна прослухати тут: https://bit.ly/3UDBZ1K

Захід відбувся за підтримки уряду Німеччини в межах проєктів «Енергоефективний район міста Львова» та «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ S2I в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ.

Організатори події: КУ Інститут міста, Львівська міська рада, ресурсний центр ОСББ.

Партнери події: Фонд енергоефективності України, група компаній CheckDom, Український католицький університет.


Comments


bottom of page