top of page
 • Фото автораdarynamendela

Майстерня містаУрбаністично-культурний проєкт «Майстерня міста» є дієвою платформою для співпраці та спілкування громадських організацій, ініціатив, митців, ремісників, громадських активістів, бізнесу та міської влади впродовж ось уже дванадцяти років


Головна мета майданчику Майстерні міста — зацікавити активістів, мешканців та гостей Львова до спільного діалогу на актуальні для міста теми та залучити до процесів розвитку та оновлення міста.


Завдання проєкту:

 • Залучення мешканців до процесу оновлення та розвитку міста

 • Налагодження діалогу між фаховими середовищами та активістами

 • Підвищення рівня свідомості та інформування мешканців щодо міських ініціатив та проектів

 • Сприяння сталого розвитку районів міста

 • Підтримка громадських організацій та ініціатив

 • Покращення комунікації та співпраці між мешканцями, громадськими організаціями, міською владою, фаховими середовищами та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ)

 • Покращення громадського простору

МАЙСТЕРНЯ МІСТА 2016

Дати проведення: 3-19 червня 2016 року

Впродовж 17 днів було залучено більше десяти тисяч відвідувачів, 40 ініціатив та поза 80 заходів, які відбувалися на десятьох локаціях

Донор: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ

Бюджет: 317 550 грн

Партнери: ЛМР, GIZ, НОО Національної спілки архітекторів України у Львівській області


МАЙСТЕРНЯ МІСТА 2018


Дати проведення: 1-10 червня 2018 року

Головний павільйон Майстерні був розташований у внутрішньому дворику Ратуші. У 2018 році працювали за темами підвищення мобільності львів’ян згідно з принципами інтегрованої концепції розвитку міста, а також збереження культурної спадщини міста із залученням локальних мікрогромад та налагодження діалогу між фаховими середовищами та активістами.

Програма заходів була сформована за трьома тематичними секторами:

 • 2-4 червня - збереження культурної спадщини міста

 • 5-7 червня - пересування в місті

 • 8-10 червня - інтегрована концепція розвитку міста

Посилання на сторінку подію: https://fb.me/e/4uBdH9ajh

Донор: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» GIZ


МАЙСТЕРНЯ МІСТА 2019


Дати проведення: 17 травня - 9 червня 2019 року

У 2019 році Майстерня міста мала декілька головних локацій: Сихів, Левандівка, Рясне, Панча, Підзамче.

Багато відповідальності за організацію Майстерні міста’19 взяти на себе представники громадських організацій. Зокрема це ГО “Кращий Сихів”, ГО “Львівський блок”, ГО “REZavod”, ГО “Ініціативна група Рясне”, ГО “Нові Орбіти”, а також ініціативні мешканців районів, які готові розвивати місто, приймати та пропонувати актуальні рішення для змін.

Восьма Майстерня міста у Львові пройшла під девізом інтегрованого розвитку міста. Програма заходів побудова в рамках саме цієї концепції – багато подій про інклюзивність, співпрацю, урбаністику та екологію, про самозарадність та відповідальне творення міста про активну громадську позицію та транспорт, про чистоту та дозвілля, про те, що є актуальним у кожній мікрогромаді нашого міста.

Донори: Львівська міська рада, проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» створений у рамках міжурядової співпраці України та Німеччини GIZ

Партнери: ГО “Кращий Сихів”, ГО “Львівський блок”, ГО “REZavod”, ГО “Ініціативна група Рясне”, ГО “Нові Орбіти”

Посилання на подію: https://fb.me/e/4uBdH9ajh


МАЙСТЕРНЯ МІСТА 2020

Дати проведення: 24-30 вересня 2020 року. Формати участі онлайн та онлайн.

Теми Майстерні міста'20:

 • Зелене місто

 • Здорове місто

 • Культурне місто

 • Інклюзивне місто

 • Розвиток міста

Це вже вдев’яте проводиться цей проект. "Майстерня міста" — це така дискусійна платформа для мешканців, де є можливість обговорити різні теми. Цього року будуть такі напрямки до обговорення як культура, розвиток, зелене місто, дороги, інклюзивність та ін. Зазвичай нашу "Майстерню" відвідувало до 15 тис людей. Однак через карантин основні заходи будемо проводити онлайн, а основна локація буде в парку "700-річчя Львова", де плануємо встановити павільйон. Павільйон буде з пандусом, щоб бути зручним для всіх", - директор КУ Інститут міста Олександр Кобзарев
"Це гарна ініціатива, яка вже давно працює в нашому місті, тому важливо її підтримати", — додав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Особливим місцем зустрічей офлайн став парк 700-річчя Львова, де створили Дощовий квітник та дерев'яну сцену.

Посилання на подію: https://fb.me/e/3Fg1bVGPJ
МАЙСТЕРНЯ МІСТА 2021


Дати проведення: 26-30 серпня 2021 року

У 2021 році Майстерня міста пройшла у Львові вдесяте під гаслом «Будуємо зв’язки, бо нам тут жити» та залучила 9 громадських організацій і департаментів ЛМР для спільного творення і змін міста з мешканцями.


У перший день Майстерня міста пройшла у Горіховому гаю на площі біля Lviv Film Center. Спільно з мешканцями команда провела реновацію бетонних клумб, які знаходяться на площі біля Кіноцентру та перетворила їх на зручні місця для сидіння. Протягом дня на локації також були безліч обговорень та лекцій. ГО «Львівський блок» ініціював лекцію про циркулярні ресурси у місті, а GIZ Ukraine мав бесіду із мешканцями міста про їхнє бачення розвитку Львова в подальшому. ФЕЕ, представники ЛМР та GIZ Ukraine розказали про те, як можна зекономити на витратах на опаленні завдяки співфінансуванню програм. Туристичний інформаційний центр створив карту, на якій кожен мешканець зміг поділіться цікавими, але маловідомими локаціями у себе на районі і таким чином долучився до ініціативи добросусідства. Садівники Львова провели екскурсію та розказали жителям про таємниці парку Горіховий гай.


Протягом 27-28 серпня мешканці змогли долучитися до тематичних воркшопів та створення парклету, який ознакував початок Зеленої лінії на Личакові.

Компанія Intellias облаштувала інтерактивну велолокацію у себе на території офісу. Відвідувачі мали змогу діагностувати та підлагодити свій велосипед на безкоштовній веломайстерні, а також долучитися до лекцій та інтерактивних подій.


Біля ЛКП "Лев" мешканці та активісти змогли облаштувати перший сенсорний сад для собак та висадити рослини на території майданчика для вигулу.


30 серпня відбулася екскурсія «Як органіка отримує друге життя?» на станцію компостування. Також, протягом усього тижня подій відбувалися екскурсії "Таємниці парків Львова" від Садівників Львова.


Також, однією із найбільших локацій Майстерні міста 2021 був Розсадник у парку Залізна вода, де мешканці разом із командою ГО "ПЛАТО" створити європейські грядки та облаштували територію навколо Розсадника.


Подія організована КУ Інститут міста в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» у Львові, що реалізується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit GIZ GmbH» за дорученням Урядів Німеччини на Швейцарії.


Партнери події: сервіс прокату E-wings, IT-компанія Intellias, компанія Galicia, мережа пекарень-кондитерських SHOco.

Посилання на подію: https://fb.me/e/3GTlliWXc
Останні пости

Дивитися всі

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОСТІР МІСТА: ПОТЕНЦІАЛ ДО ГРОМАДОТВОРЕННЯ (2015)

Мета дослідження – визначити наявність в місті неформалізованих мікрорайонів (не адміністративних), а також детальніше дослідити характеристики мешканців, які проживають у цих мікрорайонах, визначити

Comments


bottom of page